Zdrowe odżywianie

Zdrowa zupa kalafiorowa

9 października 2015

Kalafior to wspaniałe warzywo, jakie warto wykorzystać w swojej codziennej diecie. Kalafior i brokuły to cenne składniki naszej diety. Odmładzają nas, a jednocześnie dostarczają naszemu organizmowi wielu witamin i składników mineralnych. Możemy zatem zapewnić sobie takie opcje, jakie będą dla nas najbardziej komfortowe pod każdym względem. Kalafiory to zatem wspaniała propozycja w przypadku zdrowej diety. Należy zdecydować się na takie dania, jakie pozwolą nam zachować wszystkie wspaniałe wartości odżywcze, gdyż można bardzo łatwo wszystko zepsuć. Zabieramy się zatem za zdrową i pełnowartościową zupę kalafiorową.
Kalafiory zawierają specjalne substancje, dzięki którym można zapobiegać rozwojowi nowotworów, więc jak najbardziej warto postawić na takie składniki swojej diety. Trzeba jednak wiedzieć, jak należy gotować kalafiora, by zachować jego właściwości zdrowotne. Przede wszystkim najpierw należy rozdzielić poszczególne różyczki, na mniejsze części. Warto odkwasić je w wodzie z sokiem cytrynowym, gdyż wtedy skrócimy czas gotowania i jednocześnie pozbędziemy się różnych robaków, jakie mogą się znajdować w tym warzywie. Jeśli przygotowujemy zupę, to należy dodać kalafiory na sam koniec. Gdy wywar już będzie gotowy, wrzucamy kalafiory jedynie na około cztery minuty i to wystarczy. Różyczki będą miękkie, pełne smaku, a jednocześnie zachowamy wszystkie składniki odżywcze i mineralne.
Zupa kalafiorowa powinna także zawierać w sobie marchewkę, pietruszkę i inne jarzyny. W ten sposób zapewnimy sobie wiele cennych witamin, więc rzeczywiście warto mieć to na uwadze, a będziemy mogli doskonale uzupełnić swoją dietę. Należy także używać przypraw ziołowych i unikać śmietany, a wtedy przy okazji nasza zupa kalafiorowa będzie zdrowa i dietetyczna.
Najważniejszym składnikiem kalafiora jest sulforafan, który zapobiega nowotworom. Oczywiście można postawić nie tylko na takie opcje jak zupa kalafiorowa, ale także na wspaniałe zdrowe sałatki, dzięki czemu nasz kalafior rzeczywiście zapewni nam doskonale opcje pod każdym względem. Zupa kalafiorowa, sałatki, a także kalafior przygotowany na parze to pełnowartościowa propozycja dla każdego sportowca, osób trenujących fitness, a także każdego, kto chce zadbać o swoją prawidłową dietę, więc jak najbardziej warto się zdecydować na takie pyszne dania, jakie spełnią nasze oczekiwania pod każdym względem. Takie potrawy to odpowiednia opcja w zdrowej diecie, a przy okazji szansa na poznanie ciekawych smaków, więc warto postawić na takie zbilansowane i zdrowe menu.

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz